Quins graus d'acer s'apliquen al carril de grua A120?
Els graus d'acer primaris aplicats alCarril grua A120es classifiquen per la seva resistència a la tracció mínima, sent la més comuna 690 N/mm² (Grau 700), 880 N/mm² (Grau 900), i la força ultra-alta- 1080 N/mm² (Grau 1100). D'acord amb les especificacions del carril de grua estàndard DIN 536, aquests graus-sovint s'anomenen S700, S900 i S1100-asseguren que el perfil del carril A120 pugui suportar diferents nivells de desgast i tensió. La selecció del grau correcte és fonamental per equilibrar la inversió inicial amb la vida útil a llarg termini de la via.
Per determinar el grau de material de ferrocarril de grua A120 ideal per al vostre projecte, tingueu en compte les classificacions tècniques següents:
- Força estàndard (grau 700):Apte per a vies de grua A120 de càrrega lleugera a mitjana-on els cicles de càrrega són poc freqüents i les condicions ambientals són estables.

- Alta resistència (grau 900A / 900):El grau més utilitzat per a carrils d'acer A120 en ports industrials i fàbriques d'acer, oferint un equilibri d'alta duresa i excel·lent soldabilitat per als kits de soldadura alumotèrmica per a carrils.
- -Resistent al desgast (grau 1100):Reservat per a les aplicacions de perfils de ferrocarril A120 més exigents, com ara les grues pòrtic-de servei pesat en funcionament les 24 hores del dia, els 7 dies de la setmana, que ofereixen la màxima resistència a la deformació del cap del carril.
- Aliatges especialitzats:Algunes variants de ferrocarril de grua d'acer A120 inclouen un contingut més gran de manganès o crom per millorar la tenacitat a temperatures inferiors a -zero o entorns costaners altament corrosius.
RAIL GNEEmanté un control rigorós sobre el procés metal·lúrgic, assegurant que cada lot de material de ferrocarril A120 aconsegueix una distribució química uniforme i propietats mecàniques precises. En gestionar els nostres estàndards de producció interns per igualar o superar l'estàndard europeu DIN 536 P1:1991, garantim que els nostres rails proporcionen una resistència a la fatiga i una integritat superficial superiors.
Quina és la composició i el rendiment del material del carril de grua A120?
La composició del material del carril de grua A120 està dissenyada específicament per gestionar el contacte d'alta pressió-de les rodes de la grua. Per al grau estàndard 700, el contingut de carboni sol ser d'entre 0,40% i 0,60%, proporcionant una duresa bàsica. No obstant això, per a carrils pesats A120 d'alt rendiment-com Grade 1100, s'incrementen els nivells de carboni i manganès i es poden afegir elements de micro-aliatge com el crom (Cr) o el vanadi (V) per assolir una resistència a la tracció superior a 1080 N/mm².
Composició química de les vies de la grua A120
| Grau del material | C % | Mn % | Si % | P % | S % | |
| 700 | 0.40–0.60 | 0.80–1.20 | 0.15–0.35 | Menor o igual a 0,045 | Menor o igual a 0,045 | |
| 900A | 0.60–0.80 | 0.80–1.30 | 0.10–0.50 | Menor o igual a 0,045 | Menor o igual a 0,045 | |
| R1100 | 0.60–0.85 | 0.80–1.50 | 0.30–0.90 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,035 |
Propietats mecàniques dels rails pesats A120
| Grau d'acer | Resistència a la tracció | Min. Duresa | Elongació |
| Grau 700 | Major o igual a 690 N/mm^2 | Superior o igual a 200 HBW | Superior o igual al 12% |
| Grau 900 | Major o igual a 880 N/mm^2 | Superior o igual a 260 HBW | Superior o igual al 10% |
| Grau 1100 | Major o igual a 1080 N/mm^2 | Superior o igual a 300 HBW | Superior o igual al 8% |
Qualitat d'acer equivalent GB
Grau 700
| 50 Mn | Element | C (carboni) | Mn (manganès) | Si (silici) | P (fòsfor) | S (sofre) | Cr (crom)* | Ni (níquel)* | Cu (Core)* |
| Contingut (%) | 0.47 – 0.55 | 0.70 – 1.00 | 0.17 – 0.37 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,25 | Inferior o igual a 0,30 | Inferior o igual a 0,30 |
Grau 900
| Propietat mecànica | Composició química (%) | |||||||||||||
| U71Mn | Força de rendiment | Resistència a la tracció | Elongació | Duresa | C | Si | Mn | S | P | Cr | Ni | Cu | ||
| MPa | kg/mm² | MPa | kg/mm² | min | HBW | |||||||||
| Major o igual a 390 | Major o igual a 40 | Major o igual a 880 | 9% | 0.65-0.76 | 0.15-0.35 | 1.10-1.40 | Menor o igual a 0,030 | Menor o igual a 0,030 | Menor o igual a 0,250 | Menor o igual a 0,250 | Menor o igual a 0,250 | |||
Grau 1100
| Grau d'acer | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Resistència a la tracció (Rm/MPa) |
| U75V | 0.71~0.80 | 0.50~0.80 | 0.75~1.05 | – | 0.04~0.12 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,030 | Major o igual a 980 |
Com seleccionar les qualificacions per al ferrocarril A120 en funció de les condicions del servei?
Seleccionant la dretaGraus de carril de grua DIN 536requereix una comprensió del cicle de treball de la grua, sovint classificat per normes ISO o FEM (per exemple, M5 a M8). Per a treballs pesats-M8 grues utilitzades en terminals de contenidors, utilitzant un grau inferior comS700 provocarà un desgast ràpid i substitucions freqüents. En aquests casos, el rail de la grua d'acer A120 hauria de ser com a mínim S900 o S1100 per garantir que les dimensions del rail A120 es mantinguin dins de la tolerància durant milions de cicles de càrrega.

La temperatura ambiental també hi juga un paper importantMaterial de ferrocarril A120selecció. En climes extremadament freds, augmenta el risc de fractura fràgil. Els enginyers haurien d'especificar graus d'acer amb resistència a l'impacte garantida a baixes temperatures (sovint desprésEN 10025directrius) per garantir laVies de grua A120no es trenca sota càrregues dinàmiques sobtades. Per contra, en entorns d'acer d'alta-calor, l'estabilitat tèrmica és la prioritat per evitarPerfil de ferrocarril A120de suavització.
- Logística d'alta-freqüència:Prioritzeu el grau 1100 per minimitzar els intervals de manteniment i substitució de les vies.
- Ús industrial intermitent:El grau 700 o 900 ofereix una solució rendible-per a les grues de taller estàndard.
- Zones costaneres/portuàries:Considereu els graus amb composicions químiques específiques que ofereixen una millor resistència a la corrosió juntament amb la resistència mecànica.
Obteniu un pressupost en 24 hores
A lesRAIL GNEE, entenem que seleccionar el grau de material adequat és la diferència entre l'èxit d'un projecte i els costosos fracassos operatius. Oferim un espectre complet de rails d'acer A120 en diversos graus DIN 536 per satisfer la vostra càrrega específica i els requisits ambientals. Des de la consulta de material tècnic fins al subministrament d'accessoris de ferrocarril A120 a joc, som el vostre soci dedicat en infraestructura industrial.Contacta amb nosaltres per obtenir una solució professionali rebeu l'assistència tècnica i els materials{0}}d'alta qualitat que el vostre projecte es mereix.






