Correu electrònic

sales@gneerail.com

Whatsapp

8615824687445

Quines aplicacions típiques s'adapten al carril A75?

May 07, 2026 Deixa un missatge

Quines aplicacions típiques s'adapten al carril A75?

 

ElCarril de grua A75s'utilitza principalment com a via especialitzada per a sistemes d'elevació industrials de mitjans--pesants que requereixen una gran estabilitat lateral i una distribució constant de la càrrega. Fabricat segons l'estàndard europeu DIN 536, el perfil de ferrocarril A75 té una base àmplia i un centre de gravetat baix, cosa que el fa superior a les vies de ferrocarril estàndard per suportar ponts grues, grues pòrtic i maquinària especialitzada en entorns d'alt-cicle.

 

heavy industrial crane lifting systems

 

  • Fabricació i muntatge pesats:Les vies A75 són l'estàndard de la indústria per als tallers de muntatge pesat on els sistemes de grua de doble biga mouen grans components estructurals, motors o maquinària.

 

  • Logística i terminals portuàries:En nuclis marítims i ferroviaris, el carril DIN 536 A75 s'utilitza per apilar grues i descarregadors de vaixells, proporcionant la durabilitat necessària per al moviment constant de contenidors en entorns costaners.

 

  • Molins d'acer i foses:A causa de la seva robusta resistència del material de ferrocarril A75, aquest rail s'instal·la amb freqüència a les foneries per suportar grues de cullera i màquines de càrrega que funcionen amb una calor extrema i una gran pressió vertical.

 

  • Jarres de mineria i material:El rail d'acer A75 és ideal per a sistemes de recuperació i transportadors de treball pesat-en mines i patis de materials a l'aire lliure, on la via ha de suportar la pols abrasiva i la distribució desigual de la càrrega.

 

RAIL GNEEmanté un control absolut sobre la cadena de fabricació per garantir que totsCarril de perfil A75compleix toleràncies dimensionals precises i estàndards metal·lúrgics. El nostre posicionament de fàbrica-font ens permet oferir processament i acabat final integrats, com ara el pre-perforat per a plaques de peix i el tall en bisell per a juntes de dilatació, directament des de la línia de producció. En gestionar les especificacions detallades del material del ferrocarril A75 i el control de qualitat a casa-, proporcionem rails de grua de la sèrie A-d'alt rendiment que garanteixen la seguretat operativa a llarg termini- i els costos de manteniment reduïts per a projectes d'infraestructura globals.

 

Quina és la capacitat màxima de càrrega-del perfil del carril A75?

 

ElPerfil de ferrocarril A75(DIN 536 P1:1991) és un rail de grua de gran resistència dissenyat per suportar càrregues industrials importants, que s'utilitza habitualment per a grues amb capacitats que van des deDe 50 a més de 100 tones.Però, determinar la màxima capacitat de càrrega-d'un perfil de carril A75 (DIN 536-1) és un càlcul que depèn de diverses variables, com ara la qualitat del material, el diàmetre de la roda de la grua i l'aplicació específica (p. ex., grues pòrtic vs. grues de magatzem).

 

1. Capacitat de càrrega teòrica de les rodes


Per al perfil A75, la càrrega màxima admissible de la roda es calcula generalment utilitzant l'amplada efectiva del capçal i el límit elàstic del material. Basat en la pràctica estàndard d'enginyeria per al grau 900 (900A):

 

  • Capacitat de càrrega estàtica de les rodes:Aproximadament 220 – 250 kN (aproximadament . 22–25 tones) per roda.

 

  • Capacitat de càrrega dinàmica de les rodes:Normalment es classifica més baix per tenir en compte els factors d'impacte, normalment al voltant de 180-200 kN.

 

2.Impacte del grau de material

 

La capacitat de càrrega-augmenta significativament amb la resistència a la tracció (Rm) del grau d'acer que seleccioneu:

 

  • Grau 700 (Rm superior o igual a 690 MPa):Ideal per a càrregues mitjanes on la soldabilitat és la prioritat.

 

  • Grau 900 (Rm superior o igual a 880 MPa):L'estàndard d'ús industrial pesat (foneries, drassanes).

 

  • Grau 1100 (Rm superior o igual a 1080 MPa):S'utilitza per a entorns de cicle extrem-alt per evitar la deformació de la superfície (formació de bolets).

 

A75 steel rail

 

Categoria Element / Element Grau 700 (700A) Grau 900 (900A) Grau 1100 (1100A)
Propietats mecàniques Resistència a la tracció (Rm) Superior o igual a 690 MPa Superior o igual a 880 MPa Superior o igual a 1080 MPa
  Elongació (A5) Superior o igual al 12% Superior o igual al 10% Superior o igual al 8%
  Duresa superficial (HBW) 200 – 240 260 – 300 320 – 380
Composició química (%) Carboni (C) 0.40 – 0.60% 0.60 – 0.82% 0.60 – 0.85%
  Manganès (Mn) 0.80 – 1.20% 0.80 – 1.50% 0.80 – 1.70%
  Silici (Si) Menor o igual al 0,50% Menor o igual al 0,50% 0.30 – 0.90%
  Crom (Cr) - - 0.80 – 1.30%
  Fòsfor (P) Menor o igual al 0,045% Menor o igual al 0,045% Menor o igual al 0,035%
  Sofre (S) Menor o igual al 0,045% Menor o igual al 0,045% Menor o igual al 0,035%

 

3. Factors estructurals que afecten la capacitat


La geometria del carril A75 està dissenyada específicament per distribuir càrregues pesades:

 

  • Amplada del cap (75 mm):Proporciona la superfície de contacte per a la roda de la grua.

 

  • Gruix de la banda (35 mm):Ofereix la rigidesa vertical necessària per evitar el pandeig sota les càrregues màximes.

 

  • Amplada de la base (200 mm):La base excepcionalment ampla (més gran que l'alçada de 85 mm) assegura que la pressió exercida sobre la lletada subjacent o la placa de la sola d'acer es minimitzi, evitant la fallada estructural del llit de suport.

 

A75 Rail dimensions

 

Mida

Alçada del carril (mm)

A

Amplada inferior (mm)

B

Amplada del cap (mm)

C

Gruix web (mm)

t

Pes (kg/m)

A75

85

200

75

45

56.20

 

Preguntes freqüents

 

  • Quina és la càrrega màxima que pot suportar el rail A75?


La capacitat de càrrega depèn del diàmetre de la roda i de la velocitat de la grua, però les especificacions del carril DIN 536 A75 són generalment adequades per a càrregues de rodes de fins a aproximadament 20-25 tones en aplicacions industrials estàndard.

 

  • Quina diferència hi ha entre els rails A75 i A100?


El rail de grua A75 té una amplada del cap de 75 mm i una base de 200 mm, mentre que l'A100 té un cap de 100 mm i una base de 200 mm. L'A75 s'utilitza habitualment per a sistemes de grua-de servei mitjà, mentre que l'A100 s'utilitza per a càrregues industrials més pesades.

 

  • Com s'envia normalment el ferrocarril A75?


La longitud estàndard del ferrocarril DIN 536 Standard A75 és de 12 metres, de manera que normalment s'envien en contenidors de 40 peus o mitjançant vaixells a granel a ports i patis de material a tot el món.

 

Obteniu un pressupost en 24 hores

 

A lesRAIL GNEE, oferim un suport integral de fabricació i enginyeria per garantir que les vostres pistes-de càrrega pesada es construeixin amb els estàndards internacionals més alts.Contacta amb nosaltresper rebre un pressupost detallat, dibuixos tècnics o una consulta sobre les millors opcions de Rail A75 per a la vostra infraestructura industrial específica. El nostre equip està preparat per ajudar amb els serveis de perforació personalitzats, la logística global i el processament tècnic per garantir que les seccions de la pista A75 ofereixin dècades de servei fiable.