Quines són les diferències clau entre TR68 i AREMA 136RE Rail?
TR68 iAREMA 136REgeneralment són el mateix perfil de ferrocarril-pesat, 136 lb/yd. "136RE" és la designació tècnica dels estàndards d'Enginyeria Ferroviària (AREMA), mentre que "TR68" és sovint un nom comercial que fa referència a la seva massa de ~68 kg/m. Tots dos estan dissenyats per a transport de mercaderies pesades, línies d'alta-velocitat i ús industrial, oferint una resistència superior.
Característiques i diferències clau:

- Perfils idèntics: TR68 i 136RE comparteixen el mateix disseny geomètric, dimensions i pes (aproximadament . 136 lliures/yd o 67,5 kg/m).
- Normes: tots dos es fabriquen per complir amb els estàndards del capítol 3 de l'American Railway Engineering and Maintenance{0}}of-Way Association (AREMA).
- Intercanviabilitat: Són completament intercanviables, el que significa que TR68 es pot utilitzar com a reemplaçament directe del rail 136RE.
- Terminologia: 136RE és el nom tècnic oficial basat en el pes (136 lliures/yd), mentre que TR68 s'utilitza sovint per descriure el mateix carril (68 kg/m) en mercats específics.
Especificacions del carril de 136 LB:
El rail AREMA (136RE) de 136 lliures/yd és d'alta-resistència,67,5 kg/mcarril d'acer dissenyat per a transports pesats-, trànsit principal i vies industrials, portuàries o mineres. Es coneix com a carril TR68 amb una alçada de 185,74 mm, una base de 152,40 mm i una amplada del cap de 74,61 mm. Les longituds estàndard inclouen39'i80'.

| Perfil | Estàndard | Dimensions mm | Secció S | missa m | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | B | C | D | E | cm² | kg/m | ||
| estàndard americà | ||||||||
| 136RE (TR68) | AREMA | 185,70 | 152,40 | 74,60 | 49,20 | 17,50 | 85,90 | 67,50 |
Quin és el material del carril AREMA 136RE?
El material d'un carril AREMA 136RE (també conegut com a carril de 136 lliures o TR68) és acer al carboni d'alta-qualitat, fabricat estrictament d'acord amb les especificacions de l'AREMA (American Railway Engineering and Maintenance-of-Way Association).
Per garantir el rendiment del ferrocarril pesat 136RE en entorns exigents, el material es classifica en diversos graus segons la composició química i les propietats mecàniques:
1. Composició química
L'acer utilitzat per al carril d'acer 136 RE normalment conté nivells controlats de carboni, manganès i silici per equilibrar la duresa i la tenacitat. Segons els requisits estàndard AREMA 136RE:
- Carboni (C):0,72% - 0,82% (ofereix força i resistència al desgast)
- Manganès (Mn):0,70% - 1,10% (Millora la tenacitat i l'enduribilitat)
- Silici (Si):0,10% - 0,50% (Actua com a desoxidant)
- Fòsfor (P) i sofre (S):Limitat a Menor o igual a 0,035% i Menor o igual a 0,040% respectivament per evitar la fragilitat.

| AERMA 2019 | Grau de força | C | Si | Mn | P | S | Ni | Cr | V |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Acer al carboni | 0.74–0.86 | 0.10–0.60 | 0.75–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,25 | Menor o igual a 0,30 | Menor o igual a 0,010 | |
| Acer de baix aliatge | Força estàndard (SS) | 0.72–0.82 | 0.10–0.50 | 0.80–1.10 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.25–0.40 | Menor o igual a 0,010 |
| Força intermèdia (IS) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 |
2. Qualificacions d'acer
- Carril de força estàndard:S'utilitza per a vies rectes amb trànsit moderat.
- Carril d'alta resistència (capçal-endurit):Se sotmet a un procés{0}}de tractament tèrmic especialitzat per aconseguir una duresa superficial de 300 a 380 HBW. Aquest és l'estàndard per al ferrocarril pesat 136RE en corbes pronunciades i línies de transport pesat-Classe I.
- Carril de baix aliatge:Conté elements com el crom (Cr) per millorar encara més la resistència a la corrosió i al desgast.

| AREMA 2019 | Grau de força | Límit de rendiment N/mm2 |
Força de tensió N/mm2 |
Elongació % |
Duresa Brinell HBW |
|---|---|---|---|---|---|
| Acer al carboni | Força estàndard (SS) | 511 MIN | 983 MIN | 10MIN | 310 MIN |
| Força intermèdia (IS) | 724 MIN | 1069 MIN | 10MIN | 350 MIN | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 828 MIN | 1179 MIN | 10MIN | 370 MIN | |
| Acer de baix aliatge | Força estàndard (SS) | 511 MIN | 983 MIN | 10MIN | 310 MIN |
| Força intermèdia (IS) | 552 MIN | 1014 MIN | 8MIN | 325 MIN | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 828 MIN | 1179 MIN | 10MIN | 370 MIN |
Preguntes freqüents
- Quina diferència hi ha entre el ferrocarril 136RE i el de 136 lliures?
No hi ha diferència física; El ferrocarril 136RE és la designació formal d'AREMA, mentre que el ferrocarril de 136 lliures és l'abreviatura comuna de la indústria que fa referència al seu pes nominal per iarda. Tots dos termes descriuen el mateix perfil de servei pesat-que s'utilitza als ferrocarrils de classe I nord-americans.
- Es pot utilitzar el carril 136RE per a pistes de grua?
Sí, a causa de la gran secció transversal del carril 136re i de la gran capacitat de càrrega-, s'utilitza amb freqüència en aplicacions de grues industrials pesades i sistemes de pòrtic on es requereix una gran estabilitat vertical.
- El rail 136RE és compatible amb les barres d'articulació 115RE?
No, com que l'alçada del carril 136re és més gran que la del 115RE, els patrons de forats i els angles de pesca són diferents. Es requereixen rails de transició especialitzats o juntes de compromís si es connecten seccions 136RE a 115RE.
- Què significa "RE" al carril AREMA 136RE?
El "RE" significa "Revisat", que indica que elperfil de ferrocarril 136reha estat sotmès a actualitzacions històriques de disseny per part del comitè d'AREMA per optimitzar el seu rendiment i la seva distribució metàl·lica en comparació amb les versions de ferrocarril anteriors.
- Com es prova la duresa del rail d'acer 136 RE?
La duresa es mesura normalment mitjançant l'escala Brinell (HBW) al capçal del rail. Per al ferrocarril pesat 136RE, les proves es realitzen a profunditats específiques per assegurar-se que la capa d'enduriment del cap-és prou profunda com per proporcionar una resistència al desgast-a llarg termini.
Envieu el vostre estàndard de ferrocarril, grau, longitud i port de destinació: us respondrem amb un pressupost gratuït i una fitxa tècnica en un termini de 24 hores.Parleu amb el nostre enginyerdirectament per a una recomanació sense-obligació.






