Correu electrònic

sales@gneerail.com

Whatsapp

8615824687445

Quin és el preu del carril de grua estàndard DIN 536 A75?

May 08, 2026 Deixa un missatge

Quin és el preu del carril de grua estàndard DIN 536 A75?

 

El preu deCarril de grua DIN 536 A75és dinàmic i està influenciat principalment per les fluctuacions del mercat global de l'acer, les qualitats dels materials i el volum de comandes. A partir del maig de 2026, el rang de preus de mercat típic per al ferrocarril A75 estàndard (Grau900-U71Mn) és aproximadamentDe 850 a 1.150 dòlarsper tona mètrica (FOB). Per a especialitzatscap-enduritgraus, que ofereixen una duresa superior del carril A75, els preus poden augmentardel 15% al ​​25%a causa dels processos de tractament tèrmic addicionals necessaris per complir la norma europea DIN 536.

 

A75 steel rail

 

  • Costos de matèries primeres:El cost de l'acer d'alt-carboni afecta significativament el preu final del perfil de ferrocarril A75. Les variacions dels preus del mineral de ferro i dels aliatges canvien directament la taxa de referència per-tona.

 

  • Volum de comanda:Les comandes a granel de seccions de pista A75 a gran-escala solen tenir els requisits per a un descompte per nivells en comparació amb les quantitats de petit-lot o de manteniment-.

 

  • Logística i embalatge:Els envasos de qualitat d'exportació-, la protecció contra la humitat per al transport marítim i els índexs d'enviament actuals als ports principals s'afegeixen al cost total de desembarcament.

 

Perfil de ferrocarril A75: variació de preu en funció de les especificacions del material

 

El rail A75, que s'utilitza habitualment en aplicacions de grua i ports sota l'estàndard DIN 536, pesa normalment 56,2 kg/m. La variació del preu d'aquest perfil està molt determinada pel grau del material, el tractament tèrmic i la composició química (p. ex., contingut de carboni, manganès, crom i vanadi), en lloc dels canvis dimensionals.

 

Controladors de preus basats en les especificacions del material

 

  • Graus estàndard (700 MPa):Aquests són els més comuns i més rendibles-, utilitzant acer al carboni estàndard amb una resistència a la tracció mínima d'entre 690 MPa i 700 MPa. Aquests són adequats per al servei normal.

 

700A
Propietat mecànica Composició química (%)
Resistència a la tracció ($R_m$) Superior o igual a 690 MPa
Carboni (C) 0.40 – 0.60%
Silici (Si) Menor o igual al 0,50%
Manganès (Mn) 0.80 – 1.20%
Fòsfor (P) Menor o igual al 0,045%
Sofre (S) Menor o igual al 0,045%

 

  • Graus de -alta resistència (900 MPa - 1100 MPa):Les opcions de major resistència, com les fetes d'U71Mn o d'acer d'aliatge especial-tractat tèrmicament (crom + vanadi), són més cares a causa de la seva major resistència al desgast, una resistència superior i un menor cost de vida útil.

 

900A
Propietat mecànica Composició química (%)
Resistència a la tracció ($R_m$) Superior o igual a 880 MPa
Duresa (HBW) 260 – 300
Carboni (C) 0.60 – 0.82%
Silici (Si) Menor o igual al 0,50%
Manganès (Mn) 0.80 – 1.50%
Fòsfor (P) Menor o igual al 0,045%
Sofre (S) Menor o igual al 0,045%

 

  • Personalització de la duresa:Els rails amb una duresa de capçal superior o igual a 260 HB o els tractaments especialitzats, que redueixen el desgast aproximadament un 50%, tenen un preu superior en comparació amb els rails estàndard sense tractar.

 

Quin material és el més durador per als perfils de ferrocarril A75?

 

Per al perfil de carril DIN 536 A75, el material més durador i recomanat habitualment per a aplicacions -resistents ésU71Mnacer, sovint en combinació amb tractament tèrmic. L'U71Mn, un tipus d'acer al carboni d'alt-manganès, és afavorit per la seva excel·lent resistència al desgast, l'alta resistència a la tracció (superior o igual a 880 N/mm²) i la seva bona soldabilitat.

 

Per què es selecciona U71Mn per als carrils A75?

 

din a75 rail

 

  • Resistència al desgast:La seva composició química està dissenyada per suportar l'abrasió d'alta -intensitat que experimenten les grues portuàries i en entorns miners.

 

  • Alta capacitat de càrrega:Aquest material suporta càrregues pesades, amb rails A75 que s'utilitzen sovint en sistemes de grua que transporten fins a 100 tones.

 

  • Resistència a la fatiga:Redueix la probabilitat d'esquerdes i deformacions sota càrrega contínua i repetitiva.

 

Per a aplicacions extremes que requereixen una resistència encara més gran, com els graus premiumR340(que ofereix una resistència a la tracció mínima de 1150N/mm² i 340HBW).

 

Obteniu un pressupost en 24 hores

 

RAIL GNEEsubministra carrils DIN 536 A75 d'alta -puresa amb estructures de gra metal·lúrgic verificades juntament amb la gamma completa de tipus DIN A- i perfils internacionals (QU, ISCOR, AREMA). Oferim perforació personalitzada-integrada de fàbrica i tall de bisell amb toleràncies precises, lliurat com un sistema complet amb clips A75, peixetes i coixinets especialitzats. Amb una àmplia experiència d'exportació a més de 150 països, utilitzem un paquet-a prova d'humitat i una logística de càrrega-marítima reforçada per garantir que cada rail d'acer A75 arribi al lloc del vostre projecte en condicions-per-per instal·lar.