Els rails A75 es poden endurir de cap-?
Sí,carrils A75es pot dur-el cap. Aquest procés és una opció habitual per als rails de grua A75 per allargar la seva vida útil sota càrregues concentrades de rodes, com ara en ports i aplicacions industrials pesades. Els rails A75 endurits al capçal sovint utilitzen materials comU71Mnacer per aconseguir una major duresa i una major resistència al desgast.
els avantatges del tractament d'enduriment del cap{0}per als carrils de grua DIN 536 A75
El tractament d'enduriment del cap-per a carrils de grua DIN 536 A75 ofereix una resistència al desgast superior, una vida útil allargada i costos de manteniment reduïts, la qual cosa el fa ideal per a entorns industrials d'alta-freqüència i-resistents treballs. Augmentant la duresa superficial del capçal del carril a aproximadament340-380HB(en comparació amb el 260HB dels rails estàndard), aquest tractament millora la resistència a la deformació plàstica, com l'ondulació i l'aixafament, alhora que manté una base dúctil, resistent i duradora.

- Vida útil significativament ampliada:Els rails A75 endurits al cap{0}poden durar fins a50%més llarg en corbes i aplicacions d'alt-desgast, com ara ports, siderúrgiques i centres logístics.
- Resistència superior al desgast i a la fatiga:El procés, que implica un tractament tèrmic controlat, crea una microestructura de perlita o martensita més dura (sovint fins a 15 mm de profunditat), reduint el desgast aproximadament.20-30%en comparació amb els rails convencionals.
- Cost total de propietat més baix:Encara que el cost inicial és25-30%més alt, la freqüència reduïda de substitució i els requisits de manteniment més baixos fan que sigui més rendible per a escenaris de transport pesat-.
- Reducció de la deformació del carril:La superfície endurida resisteix la fatiga de la superfície, com ara el desgranatge, l'escallada i l'ondulació, la qual cosa garanteix un funcionament més suau de la grua i una mòlta menys freqüent.
- Capacitat de càrrega-alta:El rail A75 tractat, que normalment es fabriquen amb acer d'-alta resistència (p. ex., U71Mn), ofereix una resistència millorada per suportar grues de 50-100+ tones de càrrega pesada.
RAIL GNEEutilitza una tecnologia avançada d'enduriment per inducció-en línia per proporcionar un control precís sobre la profunditat i la uniformitat de la capa endurida a cada rail Profile A75. El nostre procés de fabricació garanteix que la zona de transició entre el capçal endurit i la-web de resistència estàndard sigui perfecta, evitant les tensions internes que podrien provocar una fallada estructural. Mitjançant la gestió del tractament tèrmic a casa-, podem personalitzar la duresa del material del carril A75 per satisfer els requisits específics dels projectes de ferrocarril de grua de gran resistència, que van des de 260 HB estàndard fins a 340 HB premium o superior.
Composició del material i graus de duresa del carril DIN 536 A75
El carril DIN 536 A75 és un carril de grua especial-per servei pesat fabricat segons els estàndards alemanys, que s'utilitza habitualment per a projectes de grues portuàries, terminals i industrials. Sovint es produeix amb qualitats d'acer d'alta-resistencia com700A (50Mn)o900A (U71Mn), dissenyat per suportar altes càrregues dinàmiques, amb una resistència a la tracció estàndard superior o igual a 880 N/mm².

| 700A | |
| Propietat mecànica | Composició química (%) |
| Resistència a la tracció ($R_m$) | Superior o igual a 690 MPa |
| Carboni (C) | 0.40 – 0.60% |
| Silici (Si) | Menor o igual al 0,50% |
| Manganès (Mn) | 0.80 – 1.20% |
| Fòsfor (P) | Menor o igual al 0,045% |
| Sofre (S) | Menor o igual al 0,045% |
| 900A | |
| Propietat mecànica | Composició química (%) |
| Resistència a la tracció ($R_m$) | Superior o igual a 880 MPa |
| Duresa (HBW) | 260 – 300 |
| Carboni (C) | 0.60 – 0.82% |
| Silici (Si) | Menor o igual al 0,50% |
| Manganès (Mn) | 0.80 – 1.50% |
| Fòsfor (P) | Menor o igual al 0,045% |
| Sofre (S) | Menor o igual al 0,045% |
| 50 Mn | Element | C (carboni) | Mn (manganès) | Si (silici) | P (fòsfor) | S (sofre) | Cr (crom)* | Ni (níquel)* | Cu (Core)* |
| Contingut (%) | 0.47 – 0.55 | 0.70 – 1.00 | 0.17 – 0.37 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,035 | Menor o igual a 0,25 | Inferior o igual a 0,30 | Inferior o igual a 0,30 |
| Propietat mecànica | Composició química (%) | |||||||||||||
| U71Mn | Força de rendiment | Resistència a la tracció | Elongació | Duresa | C | Si | Mn | S | P | Cr | Ni | Cu | ||
| MPa | kg/mm² | MPa | kg/mm² | min | HBW | |||||||||
| Major o igual a 390 | Major o igual a 40 | Major o igual a 880 | 9% | 0.65-0.76 | 0.15-0.35 | 1.10-1.40 | Menor o igual a 0,030 | Menor o igual a 0,030 | Menor o igual a 0,250 | Menor o igual a 0,250 | Menor o igual a 0,250 | |||
L'enduriment del cap-canvia les dimensions del rail A75?
L'enduriment del cap{0}, un tractament tèrmic especialitzat aplicat a la part superior del rail, generalment no altera les dimensions nominals dissenyades del rail A75. És un procés dissenyat per augmentar la duresa de la superfície fins a 260 HB o superior o superior, tot conservant la geometria general (85 mm d'alçada,75 mm d'amplada del cap,200 mm d'amplada de base) especificada per DIN 536 P1:1991.

| Tipus de ferrocarril | Estàndard | Dimensions (mm) | Secció transversal (cm²) |
Pes mètric (kg/m) |
|||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| h | b | c | 3 | ||||
| A45 | DIN 536 P1:1991 | 55,00 | 125,00 | 45,00 | 24,00 | 28,20 | 22,10 |
| A55 | DIN 536 P1:1991 | 65,00 | 150,00 | 55,00 | 31,00 | 40,50 | 31,80 |
| A65 | DIN 536 P1:1991 | 75,00 | 175,00 | 65,00 | 38,00 | 54,90 | 43,10 |
| A75 | DIN 536 P1:1991 | 85,00 | 200,00 | 75,00 | 45,00 | 71,60 | 56,20 |
| A100 | DIN 536 P1:1991 | 95,00 | 200,00 | 100,00 | 60,00 | 94,70 | 74,30 |
| A120 | DIN 536 P1:1991 | 105,00 | 220,00 | 120,00 | 72,00 | 127,40 | 100,00 |
| A150 | DIN 536 P1:1991 | 150,00 | 220,00 | 150,00 | 80,00 | 191,40 | 150,30 |
Obteniu un pressupost en 24 hores
A lesRAIL GNEE, oferim l'experiència de fabricació i proves metal·lúrgiques per ajudar-vos a triar el grau de material de ferrocarril de grua A75 adequat per a les vostres necessitats específiques. Poseu-vos en contacte amb nosaltres per obtenir una solució i rebre un pressupost detallat, dibuixos tècnics o una consulta experta sobre les opcions de proveïdor de Rail A75 més duradores per a la vostra infraestructura industrial. El nostre equip està preparat per ajudar amb serveis de perforació personalitzats, solucions de tractament tèrmic i logística global per garantir que les seccions de la pista A75 funcionin al màxim nivell.






