Com es defineixen les dimensions del carril 136RE per les normes AREMA?
SotaEspecificacions AREMA, elSecció de ferrocarril 136REes defineix per una combinació de pes i dimensions geomètriques precises. L'estàndard no només especifica que el rail ha de pesar 136 lliures per iarda, sinó que també proporciona dibuixos detallats que controlen tots els aspectes del perfil del rail 136RE, inclòs el capçal, la web i la geometria de la base.
Aquests dibuixos estandarditzats garanteixen que cada carril AREMA 136RE produït a nivell mundial mantingui una forma coherent, permetent una integració perfecta amb sistemes de subjecció, travesses i altres components de la via.

Elrail 136RE (també conegut com a carril AREMA 136RE, carril de 136 lliures o carril de 136 lliures) és una secció de ferrocarril pesat estandarditzada definida per laAREMA (Associació Americana d'Enginyeria i Manteniment-de-Way). La seva geometria, incloses les dimensions del carril 136RE, el perfil del carril 136RE i l'àrea de la secció transversal del carril 136RE (~86.7 cm²), s'especifica estrictament per garantir la coherència, la seguretat i la compatibilitat entre els sistemes ferroviaris. Amb un pes del carril 136RE de 136 lb/yd (≈67,56 kg/m) i una alçada del carril d'aproximadament 186 mm, aquest carril s'utilitza àmpliament en aplicacions ferroviàries de transport pesat i d'alta velocitat-.
RAIL GNEEofereix un carril d'acer 136RE d'alta qualitat-que segueix de prop els estàndards AREMA, amb una precisió dimensional estable i un rendiment fiable, ajudant els clients a complir amb confiança els requisits del projecte.
Dimensions detallades del carril 136RE Definicióeditat per AREMA
El perfil del carril 136re està dissenyat meticulosament per equilibrar les càrregues dinàmiques pesades de les locomotores. A continuació es mostren les dimensions precises del carril 136re definides per les normes AREMA:
Dibuixos TR68:

| Perfil | Estàndard | Dimensions mm | Secció S | missa m | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | B | C | D | E | cm² | kg/m | ||
| estàndard americà | ||||||||
| 136RE (TR68) | AREMA | 185,70 | 152,40 | 74,60 | 49,20 | 17,50 | 85,90 | 67,50 |
Qualitats de materials del carril d'acer 136 RE
El rail AREMA 136RE és tan fort com la química d'acer que s'utilitza per fer-lo. En funció del volum de trànsit, el tonatge brut i la curvatura del vostre ferrocarril, el rail d'acer 136 RE se sotmet a tractaments tèrmics específics per millorar les seves propietats mecàniques:

- Carboni estàndard (SS):Ofereix una alta resistència a la tracció (normalment superior o igual a 880 MPa), per la qual cosa és molt adequat per a vies rectes i tangents amb moviment de mercaderies estàndard.
- Cap endurit (HH):Presenta una duresa profunda i uniforme al capçal del carril (resistència a la tracció superior o igual a 1180 MPa) per combatre el desgast extrem i la fatiga per contacte amb rodatge. Aquest grau és essencial per a corbes pronunciades i passadissos de mercaderies d'alta-densitat.
| AERMA 2019 | Grau de força | C | Si | Mn | P | S | Ni | Cr | V |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Acer al carboni | 0.74–0.86 | 0.10–0.60 | 0.75–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,25 | Inferior o igual a 0,30 | Menor o igual a 0,010 | |
| Acer de baix aliatge | Força estàndard (SS) | 0.72–0.82 | 0.10–0.50 | 0.80–1.10 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.25–0.40 | Menor o igual a 0,010 |
| Força intermèdia (IS) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 |
Pregunta freqüent
P: Quina és la vida útil d'un carril AREMA 136RE en comparació amb els perfils més lleugers?
R: A causa del seu volum de capçal massiu i de la seva -àrea de secció transversal més gran, el 136RE pot gestionar centenars de milions de tones brutes (MGT) abans de requerir la substitució o la mòlta profunda. Dura significativament els perfils 115RE o 119RE més lleugers en entorns de transport intens-.
P: El rail 136RE es pot soldar a tope-per les vies CWR?
A: Absolutament. La composició química dels nostres carrils és molt adequada per a aplicacions de ferrocarril soldat continu (CWR). La soldadura a tope-flatjada o la soldadura aluminotèrmica ofereix una unió perfecta i-d'alta resistència que s'adapta perfectament a la integritat del propi rail.
P: Com puc triar els elements de fixació adequats per a aquest perfil específic?
R: La base de 6-polzades i la web de 11/16-polzades requereixen plaques de lligadura resistents específiques, insercions d'espatlles i clips elàstics (com ara clips E o pinces de tensió SKL) dissenyats per als estàndards AREMA. Utilitzar els elements de subjecció correctes és fonamental per evitar el pandeig de la pista i mantenir la integritat de l'ample.
Per a projectes que utilitzenCarril AREMA 136RE, la consistència dimensional sovint és més important que complir els valors nominals.RAIL GNEEcontrola tot el procés, des de la selecció de matèries primeres fins a la inspecció final, assegurant que cada carril 136RE mantingui unes dimensions estables del carril 136RE, un perfil precís del carril i una secció transversal consistent.
Cada lliurament pot anar acompanyat de dades d'inspecció dimensional i informes de materials, la qual cosa és especialment útil per a projectes que requereixen una documentació estricta. Per a l'eficiència de la instal·lació, els rails també es poden subministrar amb longituds pre-tallades, perforació basada en dibuixos i marcatge d'identificació, ajudant a reduir la càrrega de treball-del lloc i evitar problemes d'ajust.
Necessites verificar si aquest perfil-resistent s'alinea perfectament amb la teva propera construcció de via?Connecta't amb el nostre equip d'enginyeria avuiper rebre solucions de seguiment personalitzades, dibuixos CAD complets, recomanacions precises de la qualitat del material i terminis de lliurament precisos per mantenir el vostre projecte avançant.






