Es pot utilitzar un carril estàndard de 136 lliures per a pistes de grua industrial?
Sí,Carril 136RE (136 lliures).es pot utilitzar per a pistes de grues industrials, però la seva aplicació generalment es reserva per a tipus específics de grues de cicle pesat-de servei-alt-. Tot i que es tracta principalment d'una secció de via de ferrocarril, s'utilitza freqüentment-en entorns industrials on els perfils de rail de grua estàndard (com la sèrie "CR") no estan disponibles o on el disseny de la pista requereix un perfil de rail "alt".
1. 136RE vs. Carril de grua especialitzat (sèrie CR)
Les grues industrials solen utilitzar Crane Rail (p. ex., 105CR, 135CR, 175CR), que inclou un capçal molt més ample i una banda més gruixuda en comparació amb els rails en T estàndard com el 136RE.
• Amplada del cap:El 136RE té una amplada del cap de 2-15/16" (74,61 mm). En canvi, un rail de grua de pes similar com el 135CR té un capçal molt més ample per acomodar les rodes més amples i planes de grues pesades.
Mides del carril 136re:

| Perfil | Estàndard | Dimensions mm | Secció S | missa m | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H | B | C | D | E | cm² | kg/m | ||
| estàndard americà | ||||||||
| 136RE (TR68) | AREMA | 185,70 | 152,40 | 74,60 | 49,20 | 17,50 | 85,90 | 67,50 |
RAILS DE GRÚA AMERICAN:
| CR104 (MRS51)* | Estàndard americà | 127,00 | 127,00 | 63,50 | 25,40 | 66,40 | 51,59 |
| CR105 (MRS52)* | Especificació d'ArcelorMittal | 131,80 | 131,80 | 65,10 | 23,80 | 66,40 | 52,09 |
| CR135 (MRS67)* | Estàndard americà | 146,05 | 131,76 | 87,30 | 31,80 | 85,80 | 66,97 |
| CR171 (MRS85)* | Estàndard americà | 152,40 | 152,40 | 109,20 | 31,80 | 108,38 | 84,83 |
| CR175 (MRS87B)* | Estàndard americà | 152,40 | 152,40 | 108,00 | 38,10 | 110,30 | 86,80 |
• Gruix web:Els rails de la grua són "esquats" i gruixuts per suportar càrregues puntuals verticals massives amb una flexió mínima. 136RE és "alt" (7 5/16"), cosa que fa que sigui més propens a patir-se la banda o a la fatiga-de la banda si les forces laterals de la grua són extremes i el rail no està ben recolzat.
2. Avantatges d'utilitzar 136RE per a pistes

- Rigidesa vertical:Com que el 136RE és un carril "alt", té un alt moment d'inèrcia. Això fa que sigui excel·lent per a pistes on els centres de suport (la distància entre clips o tamborets) són més amples, ja que el rail pot salvar la bretxa sense una desviació excessiva.
- Compatibilitat:S'adapta als sistemes de fixació estàndard-d'estil ferrocarril i es pot soldar fàcilment amb kits estàndard de termita o flash-.
136RE és adequat per a pistes industrials per a pòrtics de càrrega lleugera a mitjana-o grues aèries.No obstant això, per a les grues de classe D, E o F (cicle continu/de treball pesat-), un rail de grua especialitzat de la sèrie CR- és superior perquè el seu capçal més ample i el seu centre de gravetat més baix proporcionen una millor estabilitat i una vida útil més llarga sota càrregues extremes de les rodes.
Selecció del grau de material per a l'ús de la pista de grua
Quan utilitzeu AREMA 136RE per a pistes de grua, no trieu mai el grau estàndard de carboni HH. Les propietats mecàniques de laAREMA 2019demostren que l'aliatge de baixa resistència (HH) ofereix un rendiment mínim de 828 MPa i una duresa mínima de 370 HBW: aquest és el mínim absolut per al servei de grua.
![]()
Composició química de l'acer del carril AREMA:
| AERMA 2019 | Grau de força | C | Si | Mn | P | S | Ni | Cr | V |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Acer al carboni | 0.74–0.86 | 0.10–0.60 | 0.75–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,25 | Menor o igual a 0,30 | Menor o igual a 0,010 | |
| Acer de baix aliatge | Força estàndard (SS) | 0.72–0.82 | 0.10–0.50 | 0.80–1.10 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.25–0.40 | Menor o igual a 0,010 |
| Força intermèdia (IS) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 0.72–0.82 | 0.10–1.00 | 0.70–1.25 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,020 | Menor o igual a 0,15 | 0.40–0.70 | Menor o igual a 0,010 |
Propietats mecàniques d'AREMA Rail Steel:
| AREMA 2019 | Grau de força | Límit de rendiment N/mm2 |
Força de tensió N/mm2 |
Elongació % |
Duresa Brinell HBW |
|---|---|---|---|---|---|
| Acer al carboni | Força estàndard (SS) | 511 MIN | 983 MIN | 10MIN | 310 MIN |
| Força intermèdia (IS) | 724 MIN | 1069 MIN | 10MIN | 350 MIN | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 828 MIN | 1179 MIN | 10MIN | 370 MIN | |
| Acer de baix aliatge | Força estàndard (SS) | 511 MIN | 983 MIN | 10MIN | 310 MIN |
| Força intermèdia (IS) | 552 MIN | 1014 MIN | 8MIN | 325 MIN | |
| Alta resistència/cap endurit (HH) | 828 MIN | 1179 MIN | 10MIN | 370 MIN |
Preguntes freqüents
P1: Quina és la vostra quantitat mínima de comanda per al ferrocarril 136RE?
R: Per a les dimensions estàndard del ferrocarril 136re en grau de carboni HH, el nostre MOQ és de 20 tones (aproximadament 300 metres de 25 m de longitud). Per als graus-de baix aliatge endurits, el MOQ és de 50 tones. És possible que hi hagi comandes de prova més petites; poseu-vos en contacte amb nosaltres per parlar-ne.
P2: Podeu proporcionar certificats de proves de molí i inspecció de tercers-?
A: Sí. Cada enviament inclou certificats de prova de molí originals que mostren la composició química i les propietats mecàniques segons AREMA 2019. També treballem amb SGS, BV o qualsevol inspector independent que trieu; només cal que especifiqueu "inspecció de tercers-" a la vostra consulta.
P3: Quin és el termini de lliurament típic per al lliurament del ferrocarril 136RE?
R: Per a grau HH estàndard en longituds de 25 m: de 2 a 3 setmanes des de la confirmació de la comanda. Per al grau HH de baix aliatge o duresa especial: de 4 a 6 setmanes. Per a projectes urgents, tenim espais de producció limitats aquest mes per a un lliurament ràpid.
P4: Subministreu el carril 136RE amb forats pre-perforats o longituds personalitzades?
A: Absolutament. Molts clients necessiten-forats prèviament perforats per a barres d'unió o longituds personalitzades per reduir el-tall al lloc. GNEE RAIL ofereix perforació final-, patrons de múltiples-forats i longituds de 6 m a 25 m. Demaneu una mostra per comprovar la nostra mà d'obra.
P5: Quin grau de duresa he de triar per a corbes de transport pesades-?
R: Per a corbes amb un radi inferior a 800 metres i càrregues per eix superiors a 35 tones, seleccioneu un grau d'aliatge baix HH amb un mínim de 370 HBW. Per a vies tangents, pot ser suficient la força intermèdia (350 HBW).
P6: Com sé si el vostre rail 136RE compleix els estàndards AREMA?
R: El nostre perfil, dimensions i graus de material 136re compleixen totalment amb AREMA 2019. Oferim informes d'inspecció dimensional que inclouen el radi del capçal, l'alçada del rail 136re, l'amplada de la base i l'àrea de la secció transversal. També podeu sol·licitar una-auditoria de tercers abans de l'enviament.
Tant si trieu AREMA 136RE com un rail de grua dedicat,RAIL GNEEofereix orientació tècnica i materials certificats.Obteniu el vostre pressupost gratuït en 24 hores- compartiu la càrrega, la velocitat i la longitud de la pista de la vostra grua. Et respondrem amb un full d'especificacions i opcions d'inspecció de tercers-.






